Szczepienia

Wykonujemy szczepienia ochronne przeciwko chorobom zakaźnym u psów i kotów oraz królików i tchórzofretek, zawsze po dokładnym badaniu klinicznym pacjenta, podczas takiej wizyty udzielamy porad dietetycznych, jak postępować ze zwierzakiem oraz zwracamy uwagę na ewentualne problemy związane z daną rasą, które mogą wystąpić w przyszłości.

Według najnowszych standardów wykonujemy szczepienia psów już od 6 tygodnia życia  w celu ochrony przed bardzo groźnymi chorobami jak nosówka i parwowiroza, a potem w 8 i 12 tygodniu życia. Cały zestaw szczepień powtarza się po roku, a u dorosłych zwierząt co 3 lata. Szczepienia psów, które zalecamy to: nosówka, parwowiroza, ch. Rubartha – zakaźne zapalenie wątroby , parainfluenza i ewentualnie koronawiroza, leptospiroza.

Należy też pamiętać o ustawowym czyli obowiązkowym szczepieniu psa od 3,5 miesięcy życia na wściekliznę.

Szczepienia kotów proponujemy zacząć od 8 tygodniu życia i powtórzyć w 12 tygodniu, a następnie kontynuować szczepienie co 1,5 roku.

Obejmują one: panleukopenię, herpes i kaliciwirozę oraz ewentualnie chlamydofilozę, białaczkę – dopiero od 3 miesiąca życia.

Zalecamy też szczepienie kotów wychodzących z domu na wściekliznę.

Króliki zalecamy szczepić koniecznie na myxomatozę i pomór królików w 6 i 8 tygodniu życia oraz doszczepiać dorosłe.

Bardzo ważną informacją dla właścicieli zwierząt nowo nabytych jest to, aby nie zwlekali z pierwszą wizytą u lekarza weterynarii ale jak najszybciej po nabyciu szczeniaka, kociaka lub innego malucha przybyli na dokładne badanie oraz ustalenie programu szczepień i odrobaczanie – wszystko to ma na celu prawidłowy rozwój Państwa pupila w przyszłości.