O nas

Witamy Państwa na stronie internetowej Przychodni Weterynaryjnej Zdrowy Kurczak i Azorek .

Nasza Przychodnia istnieje od 2005 roku – założony przez lekarzy weterynarii Małgorzatę i Jacka Czajkowskich – początkowo jako lecznica dla małych zwierząt i drobiu.

Przez ten okres skład lekarski nieco się zmieniał i od około 2 lat ostatecznie działamy w grupie czteroosobowej o ukierunkowanym profilu – małe zwierzęta towarzyszące, gołębie oraz drób.

Przez 9 lat naszej działalności lekarsko-weterynaryjnej staraliśmy się otoczyć jak najlepszą opieką naszych pacjentów , działając w imię zasady-wspólne zdrowie ludzi i zwierząt , która przyświeca nam do dziś.

Te kilka lat naszej pracy zaowocowało – z czego się bardzo cieszymy-coraz większą liczbą pacjentów i ich właścicieli stale nas odwiedzających.

Aktualnie w naszej przychodni „Zdrowy Kurczak i Azorek” świadczą usługi:

Lekarz weterynarii Małgorzata Czajkowska

 

 

Lekarz weterynarii Małgorzata Czajkowska – specjalista chorób psów i kotów

Lekarz weterynarii Jacek Czajkowski

 

 

Lekarz weterynarii Jacek Czajkowski – specjalista chorób drobiu

Lekarz weterynarii  Emilia Grabek

 

m

 

Lekarz weterynarii Magdalena Prasalska  specjalista  Radiologii Weterynaryjnej. W naszej Przychodni zajmuje się badaniami ultrasonograficznymi.

 

g i n  Lekarz weterynarii Grzegorz Malinowski

Lekarz weterynarii Natalia Malinowska

                                                               

Lekarze tu pracujący ukończyli studia na Wydziale Weterynaryjnym SGGW w Warszawie oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Nasza edukacja trwa nadal, czynnie uczestniczymy w różnego rodzaju sympozjach i kongresach naukowych, co pozwala nam doskonalić wiedzę i pogłębiać umiejętności. Jesteśmy młodzi i otwarci na nowości.

Aby podnieść jakość naszych usług lekarsko – weterynaryjnych staramy się zawęzić nasze specjalizacje i edukować się w konkretnych dziedzinach.

W naszej przychodni oferujemy usługi dla zdrowych i chorych pacjentów. Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem zarówno małych zwierząt  – psy, koty, króliki, szynszyle, chomiki, tchórzofretki jak i szeroko rozumianego drobiu i gołębi.

Zapewniamy wysoki standard świadczonych usług weterynaryjnych, a nasz personel jest życzliwy i rzetelny w stosunku do pacjentów i ich właścicieli.

Wychodząc naprzeciw zwiększającym się wymaganiom właścicieli zwierząt w zakresie wykonywania badań diagnostycznych wyposażyliśmy naszą przychodnię w aparaturę do badań analitycznych krwi – hematologicznych i biochemicznych(2008 r).  Dysponujemy aparatem Mindray BC 2800 vet(automatyczny analizator hematologiczny skonstruowany specjalnie dla weterynarii) oraz aparatem Rayto RT 1904C (półautomatyczny analizator biochemiczny) , co pozwala nam na wykonywanie badań krwi u zwierząt na miejscu w przychodni-szybkie uzyskanie wyniku w nagłych sytuacjach.W celu wykonywania badań z zakresu endokrynologii , immunologii i rozszerzonych paneli narządowych-korzystamy z laboratoriów Laboklin i Idexx  z Warszawy , dokąd wysyłamy krew i inne materiały – dzięki temu uzyskujemy dość szybko miarodajne wyniki bez konieczności korzystania z laboratoriów ludzkich (wyniki w przypadku zwierząt niemiarodajne)

W celu wykonywania badań mikrobiologicznych i mykologicznych u małych zwierząt , gdy niezbędny jest posiew i antybiogram ze skóry , ucha czy gardła Waszego pupila współpracujemy i wysyłamy próbki do laboratorium Laboklin   z Warszawy. Natomiast  badania pomocne w profilaktyce i leczeniu chorób drobiu i gołębi – od badań mikrobiologicznych z antybiogramem poprzez badanie mykologiczne , parazytologiczne do profili serologicznych (monitoring serologiczny),które są niezbędne w prewencji i leczeniu drobiu wykonujemy w akredytowanym laboratorium wet – lab Brudzew.

Od stycznia 2013 roku zaopatrzyliśmy naszą przychodnię w wysokiej klasy aparat do wykonywania badan ultrasonograficznych jamy brzusznej u zwierząt – Hondę 2100.

W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o usługach zapraszamy do dalszej części strony.